Nowoczesne metody nauki języka angielskiego jako obcego

Autorka: Joanna Twardowska
21 lutego 2024 |     5 min
Co łączy narty i nauka języka angielskiego BE MORE Joanna Twardowska

Zastanawiasz się, jaka metoda uczenia się języka obcego byłaby dla Ciebie najlepsza 🤔? Nie jesteś sam, ponieważ nikt nie uczył nas, tak dokładnie, krok po kroku, jakie są inne sposoby niż siedzenie przed zeszytem, robienie notatek i słuchanie wykładów o Present Perfect czy robienie ćwiczeń w stronie biernej. Może nieraz zastanawiałeś się, czy jest jakiś konkretny sposób na nauczenie się języka angielskiego, który jest jednocześnie najlepszy i dla każdego?

 

Przyznam, że nasza samodzielna nauka powinna być do nas odpowiednio i indywidualnie dopasowana 🔍. Jeśli do tej pory nikt nie pomógł Ci zrozumieć, jakie metody są dla Ciebie skuteczne, zrelaksuj się i czytaj dalej. To zajmie tylko kilka minut. Prawda jest taka, że wiele osób martwi się, że nauka języka jest poza ich zasięgiem, bo wydaje się im, że próbowali już wszystkiego. Ale pozwól mi powiedzieć, że, z moja pomocą, może być dla Ciebie na wyciągnięcie ręki.

 

Dlaczego ja🤷‍♂️? Bo jestem specjalistką dopasowywania właściwych metod do potrzeb indywidualnych. Ukończyłam filologię angielską ze specjalizacją w metodologii nauczania, co oznacza, że jestem skoncentrowana na najlepszych, najnowocześniejszych technikach języka, które pomagają ludziom takim jak Ty. To nie jest jakaś magia Harry’ego Pottera - to naukowe podejście do nauki języka 💡. Metodyk nauczania tylko na jednej lekcji potrafi nie tylko prawidłowo zbadać Twój poziom znajomości języka, ale też dopasować do Ciebie Twój osobisty styl nauczania 👩‍🏫.

 

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego z metodykiem? Pomyśl, co robisz, gdy chcesz nauczyć się jeździć na nartach? Możesz albo rzucić się na głęboką wodę i kupić cały sprzęt, i pojechać w góry albo możesz zatrudnić instruktora, który pokaże Ci prawidłowe techniki i zapewni bezpieczeństwo. Ja tak właśnie zrobiłam. I dzisiaj bez problemu potrafię jeździć na nartach. Jako metodyk nauczania języka angielskiego posiadam wiedzę na temat szerokiej gamy narzędzi i technik, które z łatwością mogę dopasować do Twoich indywidualnych wymagań i preferencji. Nie opieram się na nudnych i schematycznych ćwiczeniach, badam indywidualne potrzeby i zdolności 📚. W pracy lektora języka angielskiego wykorzystuję między innymi: Flipped Classroom, Game-based Learning, Student-centered Learning i uczenie się z Ai.

 

  • Czy słyszałeś o wspaniałej metodzie dla tych, którzy stresują się na zajęciach, o Flipped Classroom? Po polsku to inaczej “odwrócone nauczanie”, które niejako odrzuca staroświecką metodę nauczania, umożliwiając uczniom naukę w domu przed zajęciami, zamiast po nich. Na czym polega różnica? W starszej metodzie, zadanie wykonujemy po lekcji języka angielskiego, dlatego jest proste i łatwe. W Flipped Classroom, zadanie domowe jest więc trudne 😩, a lekcja - łatwa i przyjemna🤯. Zadaniem domowym staje się np. film do obejrzenia, a potem nauka 15 słówek. Do realizacji na zajęciach pozostają więc już tylko konwersacje w języku angielskim. 

 

  • Kolejną doskonałą metodą jest Game-based Learning. Polskie tłumaczenie nazwy brzmi: “nauka oparta na zabawie/graniu”. Metoda jest prosta, włącza do edukacji gry 🎲, które uczą poprzez zabawę, co zmniejsza barierę językową osób, które stresuje i nie cieszy nauka języka angielskiego. Można tu wykorzystać wszystko, czego używa się do gier planszowych (jak kostki, pionki itp.), oprogramowanie do nauki języka na tablet lub telefon komórkowy i, oczywiście, same gry. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że ktoś musi nam najpierw pokazać, jak najlepiej korzystać z Game-based Learning, aby nauka języka angielskiego nie ograniczała się tylko do grania 🎮.

 

  • Trzecia nowoczesna metoda to Student-centered Learning, która stawia Ciebie, ucznia, w samym centrum, jak sama nazwa wskazuje. Jest to dopasowanie się do ucznia 🌟, a nie do nauczyciela oraz jego ulubionych technik i sztuczek. Lektor języka angielskiego musi tu być uważny i otwarty na sugestie ze strony ucznia 👂. Nie jest to ulubiona metoda pracy lektora języka obcego, który przez lata nagromadził sobie wiele wspaniałych materiałów, tylko tworzenie ich na bieżąco. Jak łatwo się domyślacie, to nie będzie tanie przedsięwzięcie. 

 

  • Ostatnią nowością jest nauka angielskiego z Ai 🤖, która, jak się okazało w 2023 roku, nie jest już wizją z filmów sci-fi. Sztuczna inteligencja może okazać się wyjątkowo efektywna i pomocna, mimo że nauczyciele języków jeszcze nie stosują owej metody na dużą skalę. Uważam, że tak naprawdę ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia, a dzięki nauce z Ai przełamujesz niechęć do uczenia się nowych technologii. Jak zacząć? Załóż konto na stronie https://chat.openai.com/ lub na alternatywnej https://gemini.google.com/app i pisz po angielsku 🖥️.

 

Czujesz już, że jesteś gotowy? 🌟🚀 Zapewniam Cię, że na Twojej drodze do płynności nie będziesz się nudził. A z moją pomocą, możesz nawet zacząć uczyć się, nie marnując już czasu na metody nauczania języka angielskiego, które nie działają 🎓.

 

Jestem metodykiem nauczania języka angielskiego, więc dzięki wykształceniu i doświadczeniu oferuję unikalne podejście do nauczania 💪📚, ponieważ ta specjalizacja pomaga mi w pracy z klientami. I właśnie ta wiedza, połączona z kreatywnymi strategiami i nowoczesnymi narzędziami, czyni ze mnie wyjątkowego coacha językowego dla osób dorosłych.

 

A zatem, do dzieła, wykorzystaj efektywnie swój czas na naukę języka angielskiego, szczerze zachęcam! 🎉✨

Tagi:
nauka z lektorem samodzielna nauka

Kontakt

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim moich danych osobowych wskazanych na formularzu kontaktowym w celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim, REGON: 382080394, NIP: 8871781996 informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Podane dane zostaną wykorzystane w celach marketingowych.
Doświadczenie harmonijnych konwersacji biznesowych po angielsku może być zarówno efektywne, jak i inspirujące. Zdobądź pewność siebie w rozmowach biznesowych, budując umiejętności językowe w supermiłej atmosferze. 
Promotional