Matura z języka angielskiego 2023 i ciekawostki o rodzinie królewskiej

Autorka: Joanna Twardowska
17 sierpnia 2023 |     2 min
egzamin maturalny w Polsce 2022

W roku 1812 miał miejsce premierowy egzamin maturalny w Polsce. Był pierwszy!

Wyniki matury z roku 2022 ukazały, że zdali ją 78,2% uczestników. Po dodatkowej sesji w sierpniu, całkowita liczba osób, które pomyślnie przeszły maturę w roku 2022, podniosła się do poziomu 85%. Wyniki średnie egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym wyniosły 76%, zaś w wersji rozszerzonej osiągnęły 63%.

W 2023 roku egzamin z języka obcego zdało 99,1% maturzystów. W tym roku średni wynik z egzaminu z języka obcego to 82%. Matura z języka angielskiego ma wyniki ponad średnią i zdawalność matury z języka angielskiego w 2023 to: 97% (część pisemna), 98% (część ustna). Jeśli chodzi o średnie wyniki z matury za język angielski to jest to 85%

 

A co zrobić, jeśli nie zdaliście matury z języka obcego?

Maturę z języka angielskiego oczywiście można poprawić. Istnieje wiele dróg do osiągnięcia swoich celów, a edukacja formalna czy poprawka z matury nie jest jedyną możliwością. Osoby, które napotkały trudności podczas egzaminu dojrzałości mogą pokazać nam, że istnieją różnorodne ścieżki kariery, a mimo początkowych trudności, istnieje wiele dróg do sukcesu. 

 

Osoby, które nie zdobyły pozytywnego wyniku matury, to:

  • Drew Barrymore
  • Nicolas Cage
  • Agnieszka Chylińska
  • Peja
  • noblista Gunter Grass
  • Andrzej Lepper
  • Szymon Majewski
  • Andrzej Wajda
  • Lech Wałęsa
  • Grażyna Szapołowska

Źródła informacji: Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) - Procentowa zdawalność matury w różnych terminach w roku 2022. Informacje o niezdanych maturach zostały pozyskane z różnych źródeł dostępnych w Internecie.

 

Na koniec chciałabym podać kilka ciekawostek o rodzinie królewskiej:

Najbardziej lubiani członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej

Książę William i Księżniczka Anna (córka królowej Elżbiety II i Filipa) są najbardziej znanymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej. Król Karol III zajmuje czwarte miejsce w tej hierarchii. Popularność Księcia Harry'ego wciąż spada z 71% (w 2019 roku) do zaledwie 26% (w 2023 roku).

Większość obywateli Wielkiej Brytanii wyraża poparcie dla monarchii, zwłaszcza osoby powyżej 65 roku życia, wśród których poparcie sięga 79%. Jednak w młodszych grupach wiekowych obserwuje się coraz większy sprzeciw wobec tej formy rządów.

Tagi:
egzaminy nauczyciel bez studiów

Kontakt

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim moich danych osobowych wskazanych na formularzu kontaktowym w celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim, REGON: 382080394, NIP: 8871781996 informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Podane dane zostaną wykorzystane w celach marketingowych.
Doświadczenie harmonijnych konwersacji biznesowych po angielsku może być zarówno efektywne, jak i inspirujące. Zdobądź pewność siebie w rozmowach biznesowych, budując umiejętności językowe w supermiłej atmosferze. 
Promotional