Matura z języka angielskiego 2022 a co dalej?

Autorka: Joanna Twardowska
27 listopada 2022 |     2 min
Akademickie Biuro Karier Uniwersytet Wrocławski Joanna Twardowska

Gdy matura rozszerzona z języka angielskiego była wszystkim, o czym myślałam, jeszcze nie wiedziałam, że kiedyś sama zostanę nauczycielką języka angielskiego. Tak szczerze, to myślałam, że zostanę tłumaczką z polskiego na angielski. Przez myśl mi przeszło, że może przez chwilę poprowadzę angielski A1 dla dzieci w przedszkolu, a następnie zatrudni mnie jakieś wydawnictwo obcojęzyczne. Złożyłam nawet aplikację do słownika Diki.


Angielski online stał się moim chlebem powszednim już chwilę po ukończeniu studiów w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Opolu i uzyskaniu tytułu licencjata na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Opolskim. Studia zaczynałam, jak miałam angielski na B2, biznes angielski był dla mnie czarną magią. Niesamowite ile taki arkusz maturalny z angielskiego potrafi zmienić.


W życiu ważne są trudne do osiągnięcia cele, takie, których realizacja może zabrać całe lata. Tak na przykład pragniemy zwiedzić cały świat, dosłownie wszystkie kraje i tu nie chodzi o cel, a o samą podróż jak pisała Ursula le Guin. Ja na licencjat wybrałam studia o specjalizacji nauczycielskiej oraz literaturoznawstwo brytyjskie, na studia magisterskie poszłam na Uniwersytet Wrocławski i ukończyłam specjalizację tłumaczeniową. Dzięki niej poznałam angielski biznesowy, dzięki któremu mogłam w przyszłości poprowadzić angielski biznesowy od podstaw. Oficjalnie miałam już wpisany w papiery angielski C2.


Ogromną wartością jest dla mnie uczenie się przez całe życie, dlatego właśnie zaczęłam przekazywać swoją wiedzę innym. Był i angielski dla dzieci, lektoraty na studiach, angielski dla seniorów, no i najpopularniejszy wśród tego, co poprowadziłam: angielski dla dorosłych. Pominęłam jednak jedną grupę w swojej karierze, dlatego zgłosiłam się do programu mentoringowego, gdzie mam nadzieję nawiązać współpracę ze studentami lub absolwentami Uniwersytetu Wrocławskiego.

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego znalazłam ponad rok temu. Zapisałam się, uzupełniłam biogram, niestety strona się nie zapisała. W roku 2022 startuję po raz drugi i jestem w gronie Mentorek i Mentorów Uniwersytetu Wrocławskiego. Nie mogę przecież jako szkoła stawiająca na angielski online z lektorem, przez całe życie wykładać tylko angielski czas przeszły oraz czasowniki modalne.


Tak zwany mentoring będzie ukazaniem komuś wybranej ścieżki kariery. To takie jakby zderzenie wyobrażenia z rzeczywistością na temat przyszłej pracy. Co ja bym nie dała, żeby jako studentka wiedzieć tyle, co teraz. Jako absolwentka filologii angielskiej UWr uważam, że jest to ciekawa forma wolontariatu.
Byłam już mentorką, jednak były to studentki Gaza Sky Geeks. To wspaniały program, w którym uczestnicy uczą się programowania, a ja miałam przyjemność prowadzić z dwiema osobami online warsztaty z angielskiego biznesowego przez sześć miesięcy.


Uniwersytet Wrocławski ostatnio pozytywnie mnie zaskakuje, ponieważ otrzymałam od Akademickiego Biura Karier fantastyczną ankietę dotyczącą przyszłej współpracy. Jestem ciekawa, ile jeszcze mogę zrobić, jako firma BE MORE Joanna Twardowska, stawiająca w swojej działalności przede wszystkim na angielski w biznesie.

Tagi:
egzaminy filologia angielska

Kontakt

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim moich danych osobowych wskazanych na formularzu kontaktowym w celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim, REGON: 382080394, NIP: 8871781996 informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Podane dane zostaną wykorzystane w celach marketingowych.
Doświadczenie harmonijnych konwersacji biznesowych po angielsku może być zarówno efektywne, jak i inspirujące. Zdobądź pewność siebie w rozmowach biznesowych, budując umiejętności językowe w supermiłej atmosferze. 
Promotional