Kim jest dobry nauczyciel prowadzący kursy grupowe z angielskiego biznesowego?

Autorka: Joanna Twardowska
11 grudnia 2022 |     2 min
cele zrównoważonego rozwoju UNESCO

12 lat temu ukończyłam studia z zakresu nauczania języka angielskiego jako obcego i rozpoczęłam pracę jako nauczyciel tego języka. Na początek brałam udział w programie wymiany międzynarodowej kadry edukacyjnej i pracowałam w szkole w Czechach. Obecnie prowadzę zajęcia całkowicie zdalnie, a najpopularniejszym moim kursem jest angielski biznesowy. Wciąż się uczę i dokształcam, ponieważ uważam to za przyjemne i pozytywnie wpływające na mój rozwój osobisty. Jednak uczenie się języka może być czasami stresujące i podwyższony poziom kortyzolu może utrudniać proces uczenia się.

Aby skutecznie uczyć się języka, warto wziąć pod uwagę następujące wskazówki:

  1. Zorganizuj swój czas i zaplanuj, kiedy i jak długo będziesz uczyć się języka (np. za pomocą kalendarza Google).
  2. Zacznij od najtrudniejszych lub najważniejszych zagadnień.
  3. Wyeliminuj hałasy i wszystko, co mogłoby Cię rozpraszać podczas nauki.
  4. Skup się na nauce, ale nie siedź sztywno z książką w ręku - ruch pomaga w procesie uczenia się.
  5. Pamiętaj o przerwach - np. 10 minut na każde 30 minut nauki.

Jeśli podczas nauki zaczynasz trząść nogą, tupać lub bawić się długopisem, oznacza to, że Twój organizm potrzebuje przerwy. Może to być również oznaka tego, że Twoje ciało chce przejąć kontrolę, ponieważ Twoja głowa już ma dość. Długie siedzenie przy biurku nie jest korzystne, jeśli Twój organizm daje Ci sygnały, że potrzebuje ruchu.

Jaki powinien być współczesny nauczyciel języka angielskiego jako obcego?
➡ wrzechstronny, nie liczy się same angielski biznesowy, czasami klient potrzebuje też small talk po angielsku z klientem
➡ kreatywny, klient często przechodzi na język polski, choć posiada dobre umiejętności miękkie, które mógłby stosować podczas konwersacji w języku angielskim na różnych poziomach
➡ uczący krytycznego myślenia, które można stosować wna zajęciach od początku nauki, tak, nawet język angielski na poziomie A1
➡ namawiający do używania języka, w  sytuacjach, w której nieobecny jest lektor języka angielskiego jako obcego
➡ małomówny, dający przestrzeń do używania języka swojemu klientowy

Moim zdaniem dobry nauczyciel języka angielskiego to osoba, która zna skuteczne techniki nauczania, dlatego pomaga i wspiera uczniów w ich planach edukacyjnych i życiowych. Nauczyciel jest drogowskazem oraz partnerem w rozwoju umiejętności ucznia. Ważne jest, aby nauczyciele byli wszechstronni, kreatywni, potrafili wywoływać krytyczne myślenie u swoich uczniów, współpracować z nimi i komunikować się z nimi. Współczesne podręczniki do nauki języka angielskiego powinny zawierać takie elementy jak fact-checking, ecoliteracy i alfabetyzm cyfrowy w celu osiągnięcia zrównoważonego rozwoju.

Tagi:
nauka z lektorem angielski biznesowy

Kontakt

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim moich danych osobowych wskazanych na formularzu kontaktowym w celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim, REGON: 382080394, NIP: 8871781996 informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Podane dane zostaną wykorzystane w celach marketingowych.
Doświadczenie harmonijnych konwersacji biznesowych po angielsku może być zarówno efektywne, jak i inspirujące. Zdobądź pewność siebie w rozmowach biznesowych, budując umiejętności językowe w supermiłej atmosferze. 
Promotional