Jak NIE uczyć się języka angielskiego?

Autorka: Joanna Twardowska
17 sierpnia 2023 |     2 min
BE MORE Joanna Twardowska angielski dla dorosłych

Jak się uczyć, żeby się nie &nbsp nauczyć? Istnieje kilka strategii, które możesz zastosować, by unikać zdobywania nauczenia się języka obcego, np. w takiego języka jak ANGIELSKI. Oto one:

👥️ Możesz unikać interakcji z osobami, które posługują się angielskim językiem. To polegać może na omijaniu miejsc, gdzie prowadzone są ROZMOWY w tym języku, takich jak na przykład SZKOLENIA, spotkania biznesowe czy miejsca pracy.

📽 Możesz nie oglądać filmów i programów telewizyjnych po angielsku. Ignorowanie kanałów, które nadają materiały w obcym języku, lub unikanie seriali dostępnych na platformach takich jak NETFLIX czy DISNEY+, które nie oferują polskiego lektora lub posiadają TYLKO angielskie napisy.

📖 Możesz zrezygnować z czytania książek i artykułów w języku angielskim. W związku z tym omijasz biblioteki, księgarnie specjalizujące się w literaturze anglojęzycznej oraz strony internetowe, na których znajdziesz TREŚCI w tym języku. Szczególnie warto unikać książek dedykowanych uczącym się (z dodatkowymi tłumaczeniami na marginesach).

🎧 Możesz pomijać odczytywanie tekstów piosenek, gdy słuchasz muzyki w angielskim języku. Warto nie korzystać ze stron takich jak TEKSTOWO, które nie tylko dostarczają słów, ale także tłumaczenia całego tekstu, abyś nie dowiadywał się, o czym śpiewasz.

Unikanie nauki języka angielskiego może utrudnić Twoje PODRÓŻOWANIE, zdobywanie PRACY lub rozwijanie się. Zdecydowanie odradzam stosowanie tych praktyk👎

 

A jak wygląda nauka języka obcego poprzez oglądanie seriali z polskimi napisami i lektorem. Ano nijak. Od zawsze powtarzam, że by mówić po angielsku, nie wystarczy obejrzeć coś lub posłuchać, należy faktycznie MÓWIĆ. Oglądanie seriali jest czynnością pasywną, przy której niestety nie mamy ochoty na konwersacje z języka angielskiego. Zazwyczaj siadamy i biednie przyswajamy fabułę filmu lub serialu. Inaczej jest, jeśli wyłączymy napisy, jednak jest to bardzo wysoki poziom, dlatego szybko rezygnujemy i wracamy do oglądania z polskim lektorem lub polskimi napisami.

 

Dlaczego nie nauczysz się języka obcego oglądając seriale z polskimi napisami i lektorem?

1️⃣ Podczas tego procesu nie jesteśmy zmuszeni do aktywnego skupiania się na dialogach aktorów. Faktycznie, nasza uwaga jest skierowana na odczytywanie tekstu (lub słuchanie lektora), prowadząc do jednoczesnego przetwarzania dwóch źródeł informacji.

2️⃣ W takim przypadku brakuje nam kontekstu kulturowego, co z kolei może prowadzić do niepełnego zrozumienia zwrotów, żartów oraz subtelności języka, które mają istotne znaczenie w komunikacji.

3️⃣ Niemożność interakcji z postaciami serialu lub innymi widzami wyklucza możliwość ćwiczenia konwersacji, istotnego aspektu nauki języka.

 

Oglądanie seriali z napisami i lektorem jest raczej biernym podejściem do nauki, które nie wymaga naszej aktywnej uczestniczącej roli. Ponadto, w tłumaczeniach napisów i dźwięku często występują błędy. 

Jednakże nie powinniśmy ograniczać się jedynie do seriali. Bogactwo nowych i zróżnicowanych źródeł językowych, takich jak różnorodne rodzaje tekstów, rozmów, podcasty czy artykuły, jest w stanie znacząco wzbogacić nasze umiejętności językowe. To zwłaszcza ważne, jeśli nasze umiejętności w języku angielskim znajdują się na poziomie zaawansowanym, takim jak angielski C1, angielski B2 czy angielski B1.

 

Tagi:
samodzielna nauka bariera językowa nauka z lektorem

Kontakt

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim moich danych osobowych wskazanych na formularzu kontaktowym w celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim, REGON: 382080394, NIP: 8871781996 informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Podane dane zostaną wykorzystane w celach marketingowych.
Doświadczenie harmonijnych konwersacji biznesowych po angielsku może być zarówno efektywne, jak i inspirujące. Zdobądź pewność siebie w rozmowach biznesowych, budując umiejętności językowe w supermiłej atmosferze. 
Promotional