Czy można nauczyć się kilku języków obcych jednocześnie?

Autorka: Joanna Twardowska
25 września 2023 |     1 min
Nauka języków książki do angielskiego Joanna Twardowska
Wiedzieliście, że 👶 dzieci mogą uczyć się dwóch (a nawet więcej!) języków naraz? Jest jednak kilka ważnych zasad przydatnych w nauce języka. Ja znam się głównie na nauczaniu języka angielskiego jako obcego na poziomach A2, B1 oraz B2, jednak chodziłam na wykłady z językoznawstwa angielskiego i zapamiętałam kilka ciekawostek.
 
Po pierwsze, musisz wiedzieć jak działa nasz ekspert: 🧠 mózg! Potrafi radzić sobie z wieloma językami jednocześnie. Cierpliwość i regularna nauka, powtórki, zabawa podczas prób przyswajania wiedzy są kluczem do sukcesu! Nie ma jednak tak łatwo, bo niekoniecznie poznamy kilka języków na tym samym poziomie od samego początku, może być tak, że w jakimś języku nie nauczymy się pisać albo czytać.
 
Po drugie TAK, możemy poradzić sobie z kilka językami na raz. Będą też takie momenty jak totalne mieszanie i mylenie języków, spadek motywacji podczas nauki. Uczenie się np. ANGIELKIEGO i POLSKIEGO jednocześnie, może wpływać na inne obszary rozwoju 👦 dziecka na wczesnych etapach nauki. Tak wynika z wielu badań, których celem jest zbadanie takich obszarów naszego życia, jak nauka języków obcych.
 
Jak wspierać kogoś w nauce kilku języków?
  • Pomagaj przeznaczyć odpowiednio dużo ⏰ czasu na naukę każdego z języków.
  • Miej rozsądne wymagania/ marzenia/ oczekiwania (w tym nie za niskie). 
  • Wybieraj 🎥 filmy, kraskówki i 🎶 muzykę w obu językach. 
  • Organizuj naukę w różnych miejscach i o różnych ⏰ porach dnia. 
  • Bądź cierpliwy i motywuj pozytywnie.

Z odpowiednią motywacją i pomocą, nie ma ograniczeń w ilości języków, które mogą opanować! 

Tagi:
samodzielna nauka nauka z lektorem samodzielna nauka

Kontakt

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim moich danych osobowych wskazanych na formularzu kontaktowym w celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim, REGON: 382080394, NIP: 8871781996 informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Podane dane zostaną wykorzystane w celach marketingowych.
Doświadczenie harmonijnych konwersacji biznesowych po angielsku może być zarówno efektywne, jak i inspirujące. Zdobądź pewność siebie w rozmowach biznesowych, budując umiejętności językowe w supermiłej atmosferze. 
Promotional