Czy można nauczyć się angielskiego na studiach językowych?

Autorka: Joanna Twardowska
9 grudnia 2022 |     1 min
Ucz się za angielskiego biznesowego, kursy język angielski BE MORE Joanna Twardowska

Obecnie znam angielski, ponieważ jako dziecko miałam dostęp do różnych źródeł języka angielskiego, takich jak książki z postaciami Disneya, animacje z Cartoon Network oraz filmy klasyczne z TNT. Moi rodzice pomogli mi otoczyć się językiem angielskim, co zmotywowało mnie do nauki czytania i słuchania. Kiedy miałam już solidne podstawy, nauka angielskiego w szkole stała się przyjemna.

Czy masz może dostęp w języku angielskim do:

✔ książek
✔ seriali
✔ filmów
✔ zajęć dodatkowych

Od ostatnich 30 dni poświęcam część każdego dnia na naukę hiszpańskiego, korzystając z różnych źródeł, takich jak seriale dostępne na platformach typu Netflix i HBO, platform do nauki języka takich jak etutor oraz aplikacji Duolingo, a także zajęć z lektorką w środowe wieczory. Uczestniczę również w cotygodniowych konwersacjach w języku hiszpańskim. Dzięki temu udało mi się osiągnąć poziom A2 i nie tracę motywacji, widząc swoje postępy. Zaczynałam od 5 minut dziennie i obecnie poświęcam na naukę nawet 30 minut dziennie. Dodatkowo uczestniczę w zorganizowanych zajęciach, które trwają około 2,5 godziny tygodniowo przez 3 miesiące. Poza tym oglądam seriale i filmy w języku hiszpańskim, co stanowi dla mnie dodatkową przyjemność.

Studia językowe to nie wszystko, trzeba proces nauki języka angielskiego jako obcego wspomagać całymi latami, także po studiach. Na początku Uniwersytet oferuje zajęcia z angielskiego na poziomie B2 lub na poziomie C1 i tu zaczynają się schody na kolejne poziomy. Zarówno na prywatnych kursach, jak i na studiach filologicznych, należy dużo włożyć od siebie i uczyć się z wszelakich źródeł, także i tych polecanych przez wykładowców jak np. podcasty anglojęzyczne. 

Tagi:
samodzielna nauka darmowa nauka

Kontakt

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim moich danych osobowych wskazanych na formularzu kontaktowym w celach marketingowych. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od BE MORE Joanna Twardowska z siedzibą w Kamieńcu Ząbkowickim, REGON: 382080394, NIP: 8871781996 informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Podane dane zostaną wykorzystane w celach marketingowych.
Doświadczenie harmonijnych konwersacji biznesowych po angielsku może być zarówno efektywne, jak i inspirujące. Zdobądź pewność siebie w rozmowach biznesowych, budując umiejętności językowe w supermiłej atmosferze. 
Promotional