BE MORE Joanna Twardowska poleca: Co czytać po angielsku jeśli masz tylko minutę dziennie?


2022-12-19
BE MORE Joanna Twardowska angielski biznesowy

samodzielna nauka artykuły po angielsku

Płynny angielski to Twoje marzenie, niestety wciąż towarzyszy Ci bariera językowa? Pierwszym krokiem do wyzbycia się jej jest pokochanie swoich aktualnych umiejętności oraz zdobytych już zasobów. Wszystkie niedoskonałości jakie posiadasz są piękne. Akceptacja jest pierwszym krokiem do płynnego porozumiewania się w języku obcym. Najpierw musimy zaakceptować nasz obecny poziom, słownictwo i potem dopiero przechodzimy do dalszej nauki.

Ostatnio dużo mówi się o Twitter, ale ja odkryłam, że istnieje również inne miejsce do prowadzenia dyskusji i dzielenia się treściami - Mastodon. W przeszłości korzystałam z Tumblr, gdzie - jako młoda osoba - rozpoczęłam swoją przygodę z mediami społecznościowymi. Obecnie używam Discord do nauki z zakresu Quality Assurance (QA). Jest to dziedzina, w której chciałabym się rozwijać, dlatego postanowiłam wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego i zaczęłam się uczyć o Quality Assurance. To nie jest pierwszy raz, kiedy uczę się czegoś za darmo, bo w tym roku brałam już udział w różnych kursach, takich jak te dostępne na platformach Coursea i Edx. Serdecznie polecam wszystkie te platformy do nauki angielskiego powyżej poziomu B2.

Jeśli chodzi o naukę języka angielskiego, to chciałabym zaproponować trzy strony związane z tą tematyką, na których znajdziesz wiadomości dostosowane do poziomów od A1 do B2. Możesz czytać lub słuchać ich przez minutę dziennie, aby stopniowo poprawiać swoje umiejętności. Nie musisz korzystać z wszystkich tych stron, wystarczy, że wybierzesz jeden z nich. Oto te strony:

1️⃣ News in Levels - na tej stronie znajdziesz teksty na trzech różnych poziomach, a także możliwość ich słuchania. W sekcji Videos, Days i Speak znajdziesz dodatkowe treści.

2️⃣ Breaking News English - na tej stronie znajdziesz siedem poziomów z minutowymi nagraniami do wysłuchania w różnym tempie i z dwoma akcentami. Strona jest duża i zawiera ćwiczenia, które zmuszają nas do ponownego czytania tekstów.

3️⃣ VOA English - na tej stronie znajdziesz m.in. serię Video in a Minute, English TV oraz The Day in Photos, a także wiele innych treści.

A co po godzinach czyta BE MORE Joanna Twardowska?
W ostatnim miesiącu w tym roku planuję czym będę się zajmować w kolejnym roku. Mogę wszystko i bez ograniczeń, więc narzucam sobie pewne limity. W 2021 zajmowałam się kursami pomagającymi mi zrozumieć pracę ze stresem. W kolejnym roku wolałabym zająć się Ai oraz IT.